Hizmet Koşulları

15temmuzsehitlerkoprusu.com, kullanıcılarına uçak bileti, gemi turları, gemi seyahatleri, kiralık araç, turlar, tatiller, seyahat, konaklama (oteller, tatil köyleri, vb.), gezi yerleri ve tüm seyahat hizmetleri hakkındaki tecrübelerini paylaşabildikleri bir platform sunan bir otel arama motorudur.

1. Hizmet Kapsamı

1.1. Bu hüküm ve koşullar zaman zaman değişikliklere tabidir ve doğrudan ya da dolaylı olarak (yani üçüncü şahıslar aracılığıyla) internet, mobil cihazlar, e-posta veya telefon ile sağlanan tüm hizmetlerimiz için geçerlir.

1.2. Web sitemizi kullanarak bu şart ve koşulları, buna ek olarak gizlilik politikasını, ayrıca çerezler politikasını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz.

2. Hizmetler ve Sözleşme

2.1. 15temmuzsehitlerkoprusu.com web sitesinde, 15temmuzsehitlerkoprusu.com üzerinden üçüncü parti hizmetleri karşılaştırmak mümkündür.

2.2. Ayrıca bazı oteller için, kullanıcıların otelin rezervasyon sitelerine doğrudan bağlantı yoluyla seçili otelde rezervasyon yapma imkanı vardır (üçüncü şahıslar). Sonuç olarak, rezervasyon 15temmuzsehitlerkoprusu.com sitelerinde değil doğrudan otelin, rezervasyon yapmak istediğiniz yerin kendi rezervasyon sitesinde yapılacaktır. Bu gibi durumlarda, 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı için seyahat operatörü veya sözleşmesel taraf değil, sadece üçüncü şahsın otel rezervasyon sitesine teknik bağlantı sağlayan bir acentadır. Üçüncü şahsın websitesinde rezervasyon yaparak, kullanıcılar bu rezervasyon sitesinin şart ve koşullarına bağlı olacaklarını kabul etmektedir. Bu şartlar ve koşullar, üçüncü şahsın websitesinde görüntülenebilir. Üçüncü şahsın websitesinde bir rezervasyon yapıldığında, rezervasyon sitesi ile kullanıcı arasında bir sözleşme yapılır; ve bu nedenle kullanıcı ve trivago arasında hiçbir sözleşme yapılmaz. 15temmuzsehitlerkoprusu.com, otelin yada yapılacak her türlü rezervasyonuna sözleşmesel bir taraf değildir ve kullanıcının otel rezervasyonu altındaki her bir iddiası 15temmuzsehitlerkoprusu.com’a karşı değil üçüncü şahsa (rezervasyon sitesine) karşı ileri sürülecektir.

2.3. Bu anlaşma otel ve kullanıcılar arasındaki diğer anlaşmaları etkilemez.

2.4 15temmuzsehitlerkoprusu.com sitesi sadece arama, karşılaştırma sitesidir. hiçbir rezervasyon 15temmuzsehitlerkoprusu.com üzerinden yapılmamaktadır. İlgili siteye yönlendirerek sitenin kendi rezervasyon sisteminden rezervasyon yaparak o sitenin gizlilik bildirimi, hizmet şartları ve diğer koşullarına göre işlem yaparak ilgili sitenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

3. 15temmuzsehitlerkoprusu.com Topluluk ve Üye Alanı

3.1. Kullanıcıların 15temmuzsehitlerkoprusu.com Topluluk’a katılma (buradan itibaren adı “Topluluk” olarak geçecek) ve/veya 15temmuzsehitlerkoprusu.com Üye Alanı’nda üyelik hesabı oluşturma seçeneği bulunur. Kayıt olan kullanıcılar Topluluk’ta hem kendi oluşturdukları içerikleri yayınlamak, hem de idari fonksiyonlar yoluyla platformun gelişimine aktif olarak katılabilir. Kayıtsız kullanıcılar ücretsiz olarak 15temmuzsehitlerkoprusu.com içeriğini okuyabilir.

3.2. Kullanıcılar 15temmuzsehitlerkoprusu.com Üye Alanı aracılığıyla aramalarını yönetme ve kaydetme seçeneğine sahiptirler. Hesap oluşturmak için kullanıcılardan kişisel bilgiler istenmektedir. Kullanıcı adı haricinde kişisel bilgilerin hiçbiri görünür değildir. Detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin. Hesabın silinmesi halinde tüm kullanıcı verileri kalıcı olarak silinecektir.

3.3. Bir kullanıcı birden çok kez kayıt olamaz. Kullanıcı kişisel bilgilerinin doğruluğu ve bütünlüğünden sorumludur.

3.4. Kullanıcı kendi kullanıcı hesabı bilgilerinin gizliliği, özellikle şifresinden sorumludur. Ayrıca 15temmuzsehitlerkoprusu.com ve üçüncü şahıslarla ilgili kendi hesaplarının kullanımından sorumludurlar. Kullanıcı bu verileri üçüncü şahısların kullanımına ifşa etmemelidir.

3.5. Yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanılarak 15temmuzsehitlerkoprusu.com hizmetlerin izinsiz kullanılması durumunda, kayıtlı kullanıcı durumu derhal 15temmuzsehitlerkoprusu.com’a bildirmekle yükümlüdür.

4. Gizlilik Politikası & E-posta reklamları

4.1. Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel verilerin korunması 15temmuzsehitlerkoprusu.com için önceliklidir. 15temmuzsehitlerkoprusu.com veri koruma ile uyum sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Herhangi bir sorunuz ya da bilgiye ihtiyacınız olursa, lütfen Gizlilik Politikası’nı okuyunuz.

4.2. 15temmuzsehitlerkoprusu.com sadece sizin onayınız alındığı takdirde veya bir yasal hüküm ile verilerin toplanması, işlenmesi veya kullanımı için izin verilirse kişisel verilerinizi toplar, işler ve kullanır.

4.3. 15temmuzsehitlerkoprusu.com, websitesinin / uygulamaların kullanımı ve çalıştırılması ve sunulan hizmetler için, yalnızca 15temmuzsehitlerkoprusu.com tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin provizyonu için gerekli verileri üretecek, işleyecek ve kullanacaktır.

4.4. Kullanıcı Topluluk paneline kayıt sırasında veya 15temmuzsehitlerkoprusu.com’un servislerini kullanırken 15temmuzsehitlerkoprusu.com’dan, 15temmuzsehitlerkoprusu.com ile ilgili bilgi almayı kabul ettiğinde periyodik olarak ürün bilgisi alır. Bu izin yazılı bir konuşma veya e-posta yolu ile her zaman iptal edililebilir. 15temmuzsehitlerkoprusu.com’dan onay e-postası geldikten sonra bu haber bülteni iznine dair e-posta iletilir. Bu e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda haber bülteni almak için kayıtlı olursunuz.

5. Kullanıcı Yükümlülükleri

5.1. Kullanıcı 15temmuzsehitlerkoprusu.com içeriğine yüklediği (metin, fotoğraflar, yorumlar, bağlantılar, vb.) hakların ediniminden sorumludur. Kullanıcı trivago’da yayınladığı içeriğin tüm haklarının kendisine ait olduğunu ve bu içerikten herhangi bir üçüncü şahsın haklarının zarar görmeyeceğini taahhüt eder. .

5.2. Kullanıcılar 15temmuzsehitlerkoprusu.com’u aşağıdaki amaçlar için kullanmamayı kabul eder:

  • değerlendirme ve yorum adı altındaki reklamlar,
  • gözden geçirilmiş bir öğe için özel bir içeriğin olmaması,
  • objektif olmayan ve kasıtlı olarak yanlış,
  • ahlaksız pornografik veya herhangi başka bir şekilde saldırgan,
  • özellikle telif hakkı olmak üzere üçüncü şahısların haklarını ihlal eden,
  • herhangi bir şekilde yürürlükteki yasaları ihlal veya suç teşkil eden,
  • virüs; yazılım, donanıma zarar veren; veya bilgisayar kullanımını etkileyebilecek diğer bilgisayar programlarını içerme,
  • anket veya mektup zinciri,
  • özellikle ticari amaçlar güderek diğer kullanıcılar hakkında kişisel verileri toplamak veya saklamak.

5.3. Kullanıcı 15temmuzsehitlerkoprusu.com içeriği veya otomatik sayfa gösterimlerini üretmek için programlar veya fonsiyonlar kullanmayacağını temin eder.

5.4.Eğer ki şart ve koşullarda bir ihlal söz konusu ise, 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcın içeriklerini herhangi bir bildirim ve sebep belirtmeksizin silme, kullanıcıyı 15temmuzsehitlerkoprusu.com’dan tamamen uzaklaştırma haklarını saklı tutar. Suçların kovuşturması hakkı etkilenmez.

6. Fesih hakkı

6.1. 15temmuzsehitlerkoprusu.com, üyelerin sayfaya girişini, bir hafta öncesinden haber vererek feshedebilir ve kayıtlarını silebilir. Üyeler de aynı şekilde bir hafta önce haber vermek koşuluyla üyeliklerini feshedebilirler. Önemli bir sebepten dolayı, süre vermeden fesih hakkı her iki taraf için de saklıdır.

7. Sorumluluk

7.1.15temmuzsehitlerkoprusu.com, kullanıcılar veya rezervasyon siteleri tarafından 15temmuzsehitlerkoprusu.com’da yayınlanan içeriğin doğruluğu, kalitesi, bütünlüğü, güvenliği ve inanırlığından sorumlu değildirler. Özellikle oteller ve benzeri konaklama tesislerinin seçimi sırasında 15temmuzsehitlerkoprusu.com’un bir tavsiyesi söz konusu değildir.

7.2. Bu hizmet sayesinde ortaya çıkan bütün anlaşmalar 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcıları ve ilgili dış sözleşme ortağı arasında bulunmaktadır. 15temmuzsehitlerkoprusu.com kesinlikle bir organizatör veya seyahat acentesi gibi hareket etmez. Özellikle iptal ve iade durumlarında ilgili organizatör veya seyahat acentesi şartları ve koşulları geçerlidir. Rezervasyon ve ödemelerin işlenmesi için irtibat, bunun yanı sıra kontrat hakkındaki soruların muhtattabı rezervasyon sitesidir. 15temmuzsehitlerkoprusu.com sözleşmeden doğan düzenlemeler, anlaşmalar ve iddianamaler kapsamında değildir; bunlar 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcısı ve ilgili sözleşme rezervasyon sitesi arasında geçerlidir.

7.3. 15temmuzsehitlerkoprusu.com Topluluk üyeleri veya rezervasyon siteleri tarafından yüklenen içeriğin doğruluğunu ve eksiksizliğini tahaddüt etmez. Bu içerik rezervasyon siteleri veya Topluluk tarafından websitesinde ilgili otelin referansı ile yayımlamak üzere sağlanmıştır. 15temmuzsehitlerkoprusu.com’un bu bilgiler dahilinde (özellikle resimler, yorumlar ve görüşler) etkisi söz konusu olamaz. Kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik ve rapor yayını 15temmuzsehitlerkoprusu.com’un görüşünü etkilemez. Özellikle 15temmuzsehitlerkoprusu.com bu içeriğin kendine ait bir içerik olduğunu iddia etmez.

7.4. Hiperlinkler, reklam alanları, konaklama, gezi yeri ve acente hakkındaki ve diğer bilgiler 15temmuzsehitlerkoprusu.com’un üçüncü şahıslara yaptığı bir tavsiyeyi oluşturmaz. Teknik nedenlerden dolayı rezervasyon sitelerinden elde ettiğimiz fiyat güncellemeleri gerçek zamanlı değildir. Bu yüzden bazen rezervasyon sitelerindeki fiyatlar 15temmuzsehitlerkoprusu.com’daki fiyatlarla aynı olmayabilir. 15temmuzsehitlerkoprusu.com özellikle fiyat ve uygunluk açısından bilginin doğruluğunu garanti etmez.

7.5. 15temmuzsehitlerkoprusu.com sorumluluk alanı içinde veya mücbir nedenlerden ötürü gerçekleşen zararlardan olmadığı için teknik arızalardan sorumlu degildir. trivago verilerin kesintisiz varlığını garanti etmez ve serbestçe seçilmiş süre boyunca teknik bakım yapabilir.

8. Hizmet Koşulları’nın değiştirilmesi

15temmuzsehitlerkoprusu.com’un kullanımı sırasında güncel olan “Hizmet Koşulları” geçerlidir. Kayıtlı üyelere “Hizmet Koşulları”nın değişmesi durumunda, bu değişiklik e-posta yoluyla bildirilecektir . Kullanıcılar, güncel “Hizmet Koşulları”nı kullanabilirler, bilgisayarlarına kaydedebilirler ve yazdırabilirler.

9. Hukuk ve Yargı Seçimi

Kullanım Koşulları ve bu koşullar altında kullanıcıların 15temmuzsehitlerkoprusu.com ile olan ilişkisi, Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabidir.