Gizlilik Bildirimi

7 Ağustos 2021

Bu Gizlilik Bildirimi, 15temmuzsehitlerkoprusu.com ile bağlı kuruluşları tarafından barındırılan tüm web siteleri için geçerlidir.

Bu Gizlilik Bildiriminde, Hizmetlerimizin kullanımı sırasında kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgiler sağlanmaktadır. Kişisel veriler, kimliğinizi belirleme amacıyla kullanılan her türlü veridir. Kişisel verilerinizin korunması bizim için çok önemlidir. 15temmuzsehitlerkoprusu.com’da gizlilik hakkında sorunuz varsa veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen “Gizlilik Bildirimi” konulu bir e-postayı info@15temmuzsehitlerkoprusu.com adresine göndererek bizimle iletişime geçin.

Sizler 15temmuzsehitlerkoprusu.com hizmetlerini kullanarak bize olan güveninizi gösteriyorsunuz; bizler de bu güveninize değer veriyoruz. Bize sağladığınız tüm kişisel verileri korumaya ve muhafaza etmeye sonuna kadar bağlıyız. Müşterilerimizin menfaatlerine en uygun şekilde hareket ediyor ve kişisel verilerinizin işlenmesi hususunda şeffaf davranıyoruz.

Kesintisiz teknolojik gelişme, hizmetlerimizdeki değişiklikler, kanunlardaki değişiklikler veya başka nedenler nedeniyle Gizlilik Bildirimimizde değişiklik yapmamız gerekebilir. Bu Gizlilik Bildiriminde düzenli olarak değişiklik yapacağız ve sizden Gizlilik Bildiriminin içeriğini takip etmenizi rica ediyoruz.

Bu metin kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve işlediğimizi en okunabilir ve şeffaf biçimde açıklamaktadır. Aynı zamanda kişisel verilerinizle ilişkili olarak kullanabileceğiniz hakları (ör. itiraz hakkı) ve bizimle nasıl iletişime geçebileceğinizi anlatmaktadır.

Hizmetlerin kullanımı sırasında kişisel verilerin işlenmesi

Rıza gösterdiğiniz özel durumlar ya da bizimle imzaladığınız bir sözleşme için işlemenin gerekli olduğu veya sözleşme imzalamadan önce bizden belirli adımların uygulanmasını istediğiniz durumlar hariç olmak üzere, kişisel verilerinizi meşru menfaatler yasal dayanağını kullanarak işleriz. Gizliliğinizi korumak için uygun tedbirleri alırız ve kişisel verilerinizi aşağıdaki amaçlar doğrultusunda işleriz:

 • İdeal otelinizi bulmanıza yardımcı olma.
 • Size özel ve daha ilgili otel arama sonuçları sağlama.
 • Kullanıcılarımız için Hizmetlerimizi sunma, güvenlik altına alma, sağlama ve iyileştirme.
 • Otel arama ve seyahatle ilgili yeni ürünler ve özellikler geliştirme.
 • Performansı iyileştirebilmemiz ve kullanıcılarımıza daha iyi hizmetler sunabilmemiz için kullanıcıların Hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlama.
 • Hizmetlerimiz veya ilgili hizmetler hakkında hizmetlerimizin kullanıcılarına doğrudan pazarlama yapma.
 • Hizmetlerimiz aracılığıyla ve üçüncü tarafların sitelerinde, bizim tarafımızdan ve üçüncü taraflarca yürütülen reklam faaliyetleri.
 • Kullanıcıların, Hizmetlerimize ilişkin deneyimini iyileştiren ve Hizmetlerimizi geliştiren kullanıcı araştırması.
 • Otel rezervasyonları yapma konusunda size destek sağlama.
 • Yasal yükümlülüklere uyma, dolandırıcılıkları önleme ve anlaşmazlıkları çözme.
 • Kolluk kuvvetlerine suçları araştırmasında ve çözmesinde yardımcı olma.

 

Hizmetlerimizi kullandığınızda şu türde kişisel verileri işleriz:

 • Adınız, adresleriniz, telefon numaralarınız veya e-posta adresleriniz gibi kişisel kimlik bilgileri.
 • Yaş, cinsiyet, doğum tarihi gibi kişisel detaylar.
 • IP adresleri, çerezler, bağlantı anları, cihaz kimliği, mobil reklamcılık tanıtıcıları, sorgu tarihi ve zamanı, saat, talep içeriği (somut sayfa), erişim durumu/HTTP durum kodu, aktarılan veri miktarı, talebi alan site, tarayıcı yazılımı ve sürümü, işletim sistemi ve arayüzü ile dil gibi elektronik tanımlama verileri.
 • Tarayıcınızın veya cihazınızın kullanılabilir hale getirdiği veriler.
 • GPS verileri ve konumsal veriler gibi elektronik yer belirleme verileri.
 • Kredi veya banka kartı numaraları gibi finansal tanımlama verileri.
 • Hizmetlerimizi kullanarak arama yaptığınızda sizin tarafınızdan girilen detaylar dahil olmak üzere Hizmetlerimizle etkileşiminiz hakkındaki veriler.
 • Otel, tarih ve fiyat gibi yaptığınız konaklama rezervasyonlarına ilişkin veriler.
 • Hizmetlerimizle ilgili parolalar gibi güvenlik detayları.
 • Hizmetlerimizi kullandığınızda ve Hizmetlerimizde listelenen bir konaklama teklifinin bağlantısına tıkladığınızda, bu teklifi yapan online rezervasyon sitesi, online rezervasyon sitesinde sonradan yaptığınız herhangi bir rezervasyonla ilgili kişisel verileri bize gönderebilir.

 

Hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi aşağıda listelenen kategorilerdeki alıcılarla paylaşabiliriz:

 • Tamamen sahip olduğumuz iştiraklerimiz.
 • Bizim için veri işleme hizmetleri sağlayan üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları (ör. barındırma ve depolama sağlayıcıları, müşteri hizmetleri sağlayıcıları, iletişim sağlayıcıları, güvenlik ve dolandırıcılık önleme sağlayıcıları, kredi kartı ve ödeme sağlayıcıları, analitik, reklamcılık ve pazarlama sağlayıcıları). Bu sağlayıcılar, sözleşme yükümlülükleri kapsamında, kişisel verilerinizi başkalarıyla paylaşamaz ve verilerinizi başka herhangi bir amaçla kullanamaz.
 • Bize bağımsız veri denetleyicileri olarak hizmetler sağlayan üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları (güvenlik ve dolandırıcılık önleme hizmetleri ve reklam ve pazarlama sağlayıcıları gibi).
 • Müşterek ürün veya hizmet sunabileceğimiz iş ortakları veya bağlı kuruluşlar. Bunlar, diğer üçüncü taraflarla birlikte Hizmetlerimiz aracılığıyla sunulan hizmetler olacaktır.
 • Oteller, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri, sigorta firmaları, otel sahipleri, seyahat kılavuzları veya etkinlik sağlayıcıları gibi üçüncü taraf seyahat tedarikçileri.
 • Kolluk Kuvvetleri. Yasa dışı faaliyetleri ve devlet veya kamu güvenliğine yönelik tehditleri önlemek, tespit etmek ve kovuşturmak ve insanların yaşamlarına yönelik tehditleri önlemek.
 • Birleşme, elden çıkarma, konsolidasyon veya varlık satışı gibi kurumsal bir işlemin parçası olarak.

E-postayla veya iletişim formuyla iletişim

Bize e-posta veya iletişim formu üzerinden ulaştığınızda, sorularınızı yanıtlamak için bize sağladığınız verileri (e-posta adresiniz, muhtemelen adınız ve telefon numaranız) saklayacağız. İletişim formumuzu sizinle iletişime geçmeyi gerektirmeyen bilgileri talep etmek için kullanmaktayız. Bu bilgilerin paylaşımı her zaman isteğe bağlıdır. Bu bilgiler, sorgunuzun gerçekleştirilmesini sağlamakta ve isteğinizin ele alınma sürecini daha iyi hale getirmektedir. Mesajınız 15temmuzsehitlerkoprusu.com sitesinde gerçekleştirdiğiniz önceki çeşitli eylemlere bağlantılı olabilir. Toplanan bilgiler sadece size rezervasyonunuz konusunda destek sunmak ve görüşlerinizi daha iyi anlamak için kullanılacak. Bu bilgilerin gönüllülük esasına ve izninize bağlı olarak verildiği açık olarak beyan edilmektedir (madde 6 paragraf 1a GVYK). İletişim kanalları (örneğin e-posta adresiniz veya telefon numaranız) hakkında bilgiler söz konusu olduğunda, geçerli durumlarda isteğinizi cevaplamak için sizinle bu iletişim kanalı üzerinden iletişime geçebileceğimizi onaylamış oluyorsunuz. Bu onayı istediğiniz zaman, ileriye yönelik olarak iptal edebilirsiniz.

Bu bağlamda ortaya çıkan verileri kaydedilmelerine artık ihtiyaç kalmadığında siliyoruz veya kanuni alıkoyma gerekliliği yoksa işlenmelerini kısıtlıyoruz.

Haber bülteni

Hizmetlerimize ilişkin ve üçüncü taraflar tarafından sunulan teklifler hakkında bilgi edineceğiniz haber bültenimize abone olabilirsiniz.

Haber bülteninin gönderilmesi için sadece e-posta adresiniz gerekmektedir. Ek bilgi sağlamak isteğe bağlıdır ve bu bilgiler size şahsen hitap etme amacıyla kullanılır. Onayınızdan sonra, e-posta adresinizi size haber bülteni gönderme amacıyla kaydedeceğiz. Yasal dayanak: GVKY, Makale 6(1)(a).

Haber bültenini almayla ilgili izninizi istediğiniz zaman, her haber bülteninde sağlanan ilgili bağlantıya tıklayarak veya veri koruma irtibat kişisiyle iletişim kurarak iptal edebilirsiniz.

Haber Bülteni Takibi

Haber bülteniyle etkileşimlerinizi takip ve analiz etmek için web işaretçilerini, takip piksellerini ve diğer teknolojileri kullanırız. Bu veriler, e-posta adresinize ve anonim kimliğinize tahsis edilir. Bu verileri, haber bültenini sizin için kişiselleştirmek üzere bir kullanıcı profili oluşturma amacıyla kullanırız. Kullanıcı profiliniz, haber bülteniyle etkileşimlerinize, Hizmetlerimize, üçüncü taraf sitelere ve uygulamalara dayandırılır.

Her bir e-postada sağlanan abonelikten çıkma bağlantısını kullanarak veya veri koruma irtibat kişimizle iletişim kurarak bu duruma istediğiniz zaman itirazda bulunabilirsiniz.

E-posta uygulamanızda resim görüntülemeyi varsayılan olarak devre dışı bıraktıysanız haber bülteni takibi mümkün olmamaktadır. Bu durumda, haber bülteni bütünüyle gösterilmeyecek ve bütün özellikleri kullanamayacaksınız. Resimleri manuel olarak görüntülerseniz takip meydana gelir.

15temmuzsehitlerkoprusu.com Kullanıcı Hesabı

Bir 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabı oluşturursanız hesaba kişisel, parola korumalı erişim elde edersiniz ve hesabınızda depoladığınız verileri görüntüleyip yönetebilirsiniz. 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabı oluşturma isteğe bağlıdır ancak bazı Hizmetlerimizin işlevlerini tamamen kullanmak için gerekli olabilir.

15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabı oluşturursanız size haber bültenimizi ve diğer doğrudan pazarlama içeriklerimizi göndeririz. İstediğiniz zaman haber bülteni aboneliğinden çıkabilirsiniz veya 15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabınızı silebilirsiniz.

15temmuzsehitlerkoprusu.com kullanıcı hesabınızdaki tüm verileri yönetebilir, değiştirebilir ve silebilirsiniz. Bu işleme için yasal dayanak: GVKY, Madde 6(1)(a), (b) ve (f).

Dış Bağlantılar

Hizmetlerimiz sizi başka web sitelerine veya Uygulamalara yönlendirirse bu yeni açılan bağlantılar bu Gizlilik Bildirimi kapsamında çalışmaz. Kişisel bilgileri toplama, kullanma ve ifşa etme prosedürlerini anlamak için bu diğer web sitelerinde veya Uygulamalarda yayınlanan gizlilik politikalarını incelemelisiniz.

Çerezlerin kullanımı

Çerezler cihazınızda sitemizin kullanıldığı süre boyunca depolanacak. Çerezler, sabit diskinizde, kullandığınız tarayıcı için ayrılmış alanda saklanan küçük metin dosyalarıdır; çerezlerin bırakıldığı bu noktadan belirli bilgiler toplanır. Sitenin daha kullanıcı dostu olmasını ve genel olarak daha hızlı çalışmasını sağlarlar. Çerezleri aynı zamanda daha sonraki ziyaretlerinizde sizi tanımak için de kullanırız.

Bu site, kapsamı ve işlevi aşağıda açıklanan, aşağıdaki çerez türlerini kullanmaktadır:

Kısa süreli çerezler

Bu çerezler, tarayıcınızı kapattığınızda otomatik olarak silinir. Buna özellikle oturum çerezleri de dâhildir. Bu çerezlerin kaydettiği “oturum kimliği” ile ortak oturuma tarayıcınızdan farklı istekler atayabilirsiniz. Bu işlem, sitemize döndüğünüzde cihazınızın tekrar tanınmasını sağlar. Oturum çerezleri siteden çıkış yaptığınızda veya tarayıcınızı kapattığınızda silinir.

Kalıcı çerezler

Bu çerezler, her çereze göre değişebilen, belirli bir süreden sonra otomatik olarak silinir. Çerezleri istediğiniz zaman tarayıcı güvenlik ayarlarından silebilirsiniz.

Flash çerezleri

Flash çerezleri tarayıcınızdan değil, Flash eklentinizden toplanır. Bununla beraber, uçbiriminizde depolanan HTML5 depolama nesnelerini kullanmaktayız. Bu nesneler gerekli verileri, kullandığınız tarayıcıdan bağımsız olarak kaydeder ve otomatik son geçerlilik tarihleri yoktur. Flash çerezlerinin işlenmesini istemiyorsanız Mozilla Firefox (https://www.eff.org/privacybadger) için “Privacy Badger” veya Google Chrome için Adobe Flash Killer Cookie gibi uygun bir eklenti kurmalısınız. Tarayıcınızı gizli moda ayarlayarak HTML5 depolama nesnelerinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Ayrıca çerezlerinizi ve tarayıcı geçmişinizi düzenli olarak elle temizlemenizi de tavsiye ediyoruz.

Çerezleri engelleme

Tarayıcınızı ve Uygulama ayarlarınızı istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz ve örneğin, üçüncü şahıslarca sunulan çerezlerin veya tüm çerezlerin kullanımını reddedebilirsiniz. Bu durumda sitenin tüm özelliklerini kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

Depolama süresi

Çerezlerin depolama süreleri değişiklik gösterir ve bu sürelere tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz.

Analiz

Kullanıcıların Hizmetlerimizle olan etkileşimini (hizmetlerimizi ziyaret eden kullanıcı sayısı, en çok talep edilen bilgiler ve kullanıcıların Hizmetlerimizle etkileşim şekli gibi) analiz etmek amacıyla çeşitli hizmetler kullanırız. Topladığımız veriler, yönlendiren siteler, Hizmetlerimizde hangi alt sayfalara, ne sıklıkla erişildiği ve bir sayfanın görüntülendiği sürenin uzunluğu bilgilerini içerir. Bu bilgiler, Hizmetlerimize ilişkin kullanıcı deneyimini iyileştirmemize ve Hizmetlerimizi geliştirmemize yardımcı olur. Anonim veriler kullanılır. Bunun için yasal dayanak: GVKY, Makale 6(1)(f).

Veri iletimi

AB/AEA dışında veri işleyen hizmet sağlayıcıları kullandığımızda, kişisel verilerinizin AB dışında aktarılması ve işlenmesi amacıyla, AB tarafından benimsenmiş standart veri koruma kanunları veya AB yeterlilik kararı gibi uygun tedbirlerden yararlanırız.

Veri güvenliği

Verilerinizi kazara veya kasıtlı olarak kötüye kullanılma, kaybolma, yok edilme veya yetkisi olmayan kişilerin eline geçme tehlikelerine karşı korumak için yoğun teknik ve işlevsel güvenlik önlemleri aldık. Güvenlik önlemlerimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak güncellemek için düzenli olarak incelemekteyiz.

Veri Depolama

Kişisel verilerinizi Hizmetlerimizi kullanmanız, Hizmetlerimizi size sunmak ve yasalara uymak için gerekli olduğu sürece saklarız. Verilerinizi daha uzun süre boyunca analitik istatistiksel amaçlar için kullanmayı düşünürsek anonim ve/veya bütünleştirilmiş hale getiririz.