Ana Sayfa Dünya Ukrayna Lideri Zelenski: Rus ordusu Kyiv Oblastı’na, Kropyvnytskyi’ye füze saldırıları başlattı

Ukrayna Lideri Zelenski: Rus ordusu Kyiv Oblastı’na, Kropyvnytskyi’ye füze saldırıları başlattı

19
0

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski: Sadece bu günün ilk yarısında ve sadece Kiev’de dört hava alarmı vardı. Rus ordusu Kyiv Oblastı’na, Kropyvnytskyi’ye füze saldırıları başlattı, Mykolaiv’i vurdu, Donbas’a stratejik olarak anlamsız ve vahşi saldırılara devam etti… Bu terörü püskürten herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ayrıca ABD Dışişleri Bakanlığı’na Rusya’yı terörizmin devlet sponsoru olarak tanıması çağrısında bulunan kararı oybirliğiyle onaylayan Amerikalı senatörlere de teşekkür etmek istiyorum. Ukrayna’da herhangi bir günü – bugün veya 24 Şubat’tan sonra – dünyada hiç kimsenin terörizme Rusya’dan daha fazla yatırım yapmadığını görmek için ayırabilirsiniz. Bunun gerçekten küresel düzeyde yasal bir yanıta ihtiyacı var. Ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde böyle bir tepkinin meydana gelmemesi için hiçbir mantıklı sebep yok.

Президент України Володимир Зеленський: Тільки за першу половину цієї доби і тільки в Києві було чотири повітряні тривоги. Російська армія завдала ракетних ударів по Київщині, по Кропивницькому, била по Миколаєву, продовжила серію стратегічно безглуздих і жорстоких штурмів на Донбасі… Я дякую кожному і кожній, хто відбиває цей терор.

І хочу подякувати також американським сенаторам, які одностайно схвалили резолюцію, що закликає Державний департамент США визнати Росію державою – спонсором тероризму. Можна взяти будь-який день в Україні – нинішній чи будь-який інший після 24-го лютого, щоб побачити, що ніхто в світі не вкладає в тероризм більше, ніж Росія. Це справді потребує юридичної реакції на глобальному рівні. І немає жодної раціональної причини, щоб такої реакції не було, зокрема в США.

#Ukraine #Ukrayna

Önceki İçerikAkçaabat Belediyesi Voleybol Turnuvası
Sonraki İçerikUluslararası Trabzon Horon Festivali Avni Aker Millet Bahçesinde tüm coşkusuyla başladı