Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD Ticaret Bakanı Ross ve beraberindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD Ticaret Bakanı Ross ve beraberindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşması

28
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Ticaret Bakanı Ross ve beraberindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, “Türkiye bölgesinde yaşanan tüm kriz ve çalkantılara rağmen istikrarını korumakta, ekonomik ve siyasi gücünü de artırmaktadır. Ülkemiz bugün satın alma paritesine göre dünyanın en büyük 13’üncü, Avrupa’nın en büyük 5’inci ekonomisidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Kabulde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şubat ayında Amerikan Türk Konseyi ve Amerikan Ticaret Odası’nın temsilcilerini kabul ettiğini anımsatarak kısa bir sürenin ardından Amerikan iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle yeniden bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

“TÜRKİYE İLE ABD MÜŞTEREK ÇIKARLARA DAYALI KÖKLÜ BİR MÜTTEFİKLİK İLİŞKİSİNE SAHİPTİR”

Ziyareti Türkiye ve ABD arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin ilerletilmesi yönündeki çok güçlü bir irade beyanı olarak gördüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri ortak değerlere ve müşterek çıkarlara dayalı köklü bir müttefiklik ilişkisine sahiptir. Bu ittifak zaman zaman zorluklarla sınanmış, pek çok badire de bu arada atlatılmıştır. Ancak üstesinden geldiğimiz her sıkıntıyla müttefiklik ilişkimiz daha da perçinlenmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile samimi ve güçlü bir diyaloğu bulunduğuna dikkati çekerek, bölgesel ve iki ülkeyi ilgilendiren meselelerde sürekli temas hâlinde olduklarını, ABD Başkanı Trump’ın, önümüzdeki dönemde Türkiye’ye yapacağı ziyaretle bu diyaloğu taçlandıracağına inandığını kaydetti.

Önceki İçerikKaramollaoğlu: “Türkiye gibi bir ülkede bundan sonra dikta rejimi ayakta kalamaz!”
Sonraki İçerikEskişehir Emniyet Müdürlüğünce 44 kilogram EROİN maddesi ele geçirildi