Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında

24
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Biz Türkiye’ye hizmet yolunda hiçbir engel tanımadık, tanımıyoruz. Çünkü biz istismar siyaseti değil eser siyaseti, yatırım siyaseti yapıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, kuruluşundan itibaren AK Parti Giresun teşkilatlarında görev alanlara teşekkür etti.

“GİRESUNLULARA SÖZ VERDİĞİMİZ ŞEKİLDE SEL FELAKETİNİN YARALARINI KISA SÜREDE SARMAYI BAŞARDIK”

Dereli ilçesinin, 22 Ağustos 2020’de meydana gelen sel felaketinden en fazla zarar gören ilçe olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Afet haberini alır almaz devletimizin tüm kurumlarını harekete geçirerek Giresunlu kardeşlerimizin o zor günlerinde, devletlerine en çok ihtiyaç duyduğu kritik anlarda hamdolsun sahipsiz, çaresiz bırakmadık. İlgili bakanlıklarımızın yoğun gayretleri neticesinde Giresunlulara söz verdiğimiz şekilde sel felaketinin yaralarını kısa sürede sarmayı başardık. Bugün de Dereli ve Doğankent’te inşası tamamlanan afet konutları, iş yerleri ve altyapı yatırımlarının açılışlarını gerçekleştirdik. Gidenleri tekrar geri getiremeyeceğimizi elbette biliyoruz. Kayıplarımızın acısı hâlen içimizi karartmaya devam ediyor ancak afetzede kardeşlerimizin dertlerine derman olabildiğimiz, acılarını bir nebze hafifletebildiğimiz için de kendimizi bahtiyar hissediyoruz. Devletimizin gücünü, büyüklüğünü, kerim vasfını böyle günlerde gösterebildiğimiz için mutluyuz, gururluyuz.”

Dereli’den sonra Giresun merkezde de on binlere hitap ettiklerini, yapımı tamamlanan tesislerin açılışını gerçekleştirdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli eserlerin Giresun’a kazandırılmasında emeği geçen tüm kurumları tebrik etti.

“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ÜLKEMİZİ DE ETKİLEDİĞİ BİR DÖNEMDE BU MESELEYİ GÖRMEZDEN GELME LÜKSÜMÜZ YOKTUR”

Bir taraftan afetlerin izlerini ortadan kaldırırken diğer taraftan da benzer acıların tekrar yaşanmaması için yoğun çaba harcadıklarına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Devletimizin ilgili kurumları tam bir koordinasyon içinde riskli alanların ve riskli yapıların tespiti için çalışıyor, alınması gereken tedbirler hususunda hem ikazlarını hem de hazırlıklarını sürdürüyor. Nerede bir eksik, hata, sorun varsa hemen oraya müdahale ediliyor. Devletimizin yürüttüğü bu mücadelenin başarılı olması, halkımızın da sürece sahip çıkmasına, samimiyetle destek vermesine bağlıdır. İklim değişikliğinin dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde artık bu meseleyi görmezden gelme lüksümüz yoktur. Şayet biz iklim değişikliği ile mücadeleye gereken önemi vermezsek çok daha ağır faturalarla karşılaşmaktan kendimizi kurtaramayız. ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ buyuran bir peygamberin ümmeti olarak çevre konusunda daha fazla hassasiyet göstereceğimize inanıyorum.”

“HER PLATFORMDA MİLLETİMİZİN ÇIKARLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Dertlerinin millet, gayelerinin hizmet olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “aşk ile çalışan yorulmaz” inancıyla aziz millete hizmet için gece gündüz demeden koşturduklarını dile getirdi.

Zorlu kış şartlarına rağmen hemen her hafta bir ilin misafiri olduklarını, önceki hafta da Aydın’ı ziyaret ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Geçen hafta Arnavutluk’a yaptığımız ziyarette, Laç şehrinde depremde evleri yıkılan Arnavut kardeşlerimize konutlarını teslim ettik. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’i, El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele’yi resmî temaslar yapmak üzere ülkemizde ağırladık. Bu vesileyle ticaretten savunmaya, turizmden eğitime kadar birçok alanda bu ülkelerle iş birliğimizi güçlendirecek pek çok anlaşma imzaladık. Hiçbir engel tanımadan Türkiye’yi büyütmeye, Türkiye’yi güçlendirmeye, her platformda milletimizin çıkarlarını savunmaya devam ediyoruz.”

Giresun’da her açıdan verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre yaptıkları hizmetleri bizzat yerinde görme, Giresunlu vatandaşların beklentileri ve taleplerini ilk elden dinleme fırsatı bulduklarını söyledi. Yarın Trabzon’da olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, orada da dolu dolu bir program icra edeceklerini dile getirdi.

Önceki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan, Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılışında
Sonraki İçerikGiresun’da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni