Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu Genel Kurulu’nda konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu Genel Kurulu’nda konuşuyor

25
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri’nde gerçekleştirilen Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu’na katılarak, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜGİK Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanları beşe, 10’a katlayan yatırımlarımızla, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacak altyapıyı kurduk. Şimdi bu altyapı üzerinde ülkemizi, tamamen kendi modeliyle, kendi dinamikleriyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak yeni bir atılımın içindeyiz” dedi.

Türkiye’nin en geniş tabanlı sivil toplum kuruluşları arasında yer alan konfederasyonun 4. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkan Erkan Güral ve Yönetim Kurulu üyelerine, TÜGİK çatısı altında Türkiye’ye ve iş dünyasına verdikleri hizmetler için teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

“Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da rotası olmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Türkiye’de 20 yıldır tüm hayalleri önce hedeflere, sonra gerçeklere dönüştürdük” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitimde, sağlıkta, güvenlikte, adalette, ulaşımda, enerjide, sanayide, turizmde, tarımda, sporda, sosyal desteklerde, velhasıl insanlarımızın hayatına dokunan her alanda ülkemize çağ atlattık. Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanları beşe, 10’a katlayan yatırımlarımızla, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacak altyapıyı kurduk. Şimdi bu altyapı üzerinde ülkemizi, tamamen kendi modeliyle, kendi dinamikleriyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak yeni bir atılımın içindeyiz.”

Milletin karşısına 2011 yılında 2023 hedefleriyle çıktıklarında, birilerinin dudak büktüğünü, kendilerini hayalcilikle suçladıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte 2023’ün eşiğindeyiz ve Türkiye’nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri hâline dönüşme sürecini beraberce yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

“Bizim ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefimiz içi boş bir vaat, altı boş bir söylem, laf olsun diye serdedilmiş bir beyan, siyaset kürsüsünden üfürülmüş bir balon değildir” değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Tam tersine, biz önce bu iddiamızı hayata geçirecek altyapıyı kurduk, sonra hedefimizi ilan ettik. Bunun için de sizler vasıtasıyla milletimin her bir ferdinden, ülkelerine inanmalarını, bize güvenmelerini, hedefimize destek vermelerini istiyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde yürek yüreğe, kol kola çalıştığımızda, geçmişte nasıl darbeleri boşa çıkardıysak, terör örgütlerini bitme noktasına getirdiysek, Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen, tavrı belirleyici olan bir ülke hâline getirdiysek, Allah’ın izniyle bunu da başaracağız.”

Önceki İçerikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Müzik bölümü Lise öğrencisinden ”Eren Bülbül” filmi sorusu
Sonraki İçerikYENİ YAŞINA ‘AFARA’ İLE GİRDİ!