Ana Sayfa Siyaset Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde konuşuyor…

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde konuşuyor…

24
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu’nda düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında, 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainler tarafından alçakça şehit edilen Yeni Şafak Gazetesi Foto Muhabiri merhum Mustafa Cambaz’ı rahmetle anan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim şehidimizin ruhunu şad, makamını ali, mekânını cennet eylesin. Rabbim Mustafa kardeşimizi Peygamber Efendimize komşu eylesin. Bu vesileyle bugün aramızda bulunan ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Yeni Şafak Gazetesi’ndeki siz mesai arkadaşlarına sabrı cemil diliyorum. Ayrıca, tüm 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitlerimize de Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.

Mustafa Cambaz’ın adını yaşatmayı amaçlayan fotoğraf yarışması için Yeni Şafak Gazetesi ve yöneticilerini tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz yarışmanın, inşallah, her yıl prestijini artırarak yoluna devam edeceğine inanıyorum. Şüphesiz bu tür yarışmalar, adını taşıdıkları değerlerimize sahip çıkma yanında, yeni kabiliyetlerin keşfedilmesine de imkân sağlamaktadır. Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması da inşallah basın dünyamıza yeni isimlerin, yeni yeteneklerin katılmasına vesile olacaktır.”

Törende; jürinin titiz çalışmasıyla belirlenen, 3 farklı kategoride toplam 9 kişiye ödüllerinin takdim edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2021’e Damgasını Vuran Haber Fotoğrafları dalında ödüle layık görülen Elif Öztürk İsa Terli ve Mustafa Çiftçi’yi, Kültürel ve Tarihî Fotoğraflar kategorisinde ödül alan Ümmü Kandilcioğlu, Caner Başer ve Aytaç Ünal’ı, Yeni Nesil Fotoğraflar dalında ödül alan İsmail Coşkun, Muhammed Enes Yıldırım ve Ramazan Çırakoğlu’nu yürekten kutluyorum. Ödül alsın ya da almasın yarışmaya katılan her bir kardeşime, jürimizin saygıdeğer üyelerine emeklerinden ötürü, şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Yarışmaya iştirak eden tüm kardeşlerimizin Şehit Mustafa Cambaz’ın emanetine ve mirasına hakkıyla sahip çıkacaklarını ümit ediyorum” dedi.

Önceki İçerik2020-2021 Dönemi Pilotaj Eğitimi Bröve ve Diploma Töreni
Sonraki İçerikBaşkan Erdoğan: Tekrar Van’da Vanlılarla hasret gidermekten memnuniyet duydum