Ana Sayfa Dünya Zelensky: Yabancı gazetecilerle zaferden neden emin olduğumuz hakkında konuştum

Zelensky: Yabancı gazetecilerle zaferden neden emin olduğumuz hakkında konuştum

35
0

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky: Yabancı gazetecilerle savaş ve Ukraynalıların zaferden neden emin oldukları hakkında olabildiğince açık konuştum. Bölüm 1/2

Sevgili Ukrayna vatandaşları. Melitopol şehrinde sabahın erken saatlerinde 2 bin kişi işgalcilere karşı toplanarak eylem düzenledi. İşgalciler Melitopol Belediye Başkanını esir aldılar. Eylemciler Belediye Başkanı’nın serbest bırakılmasını talep ettiler. Onlar bizim topraklarımızda yabancılar. Tüm gece boyunca ortaklarımızla belediye başkanının serbest bırakılması için ne yapabiliriz onu görüştüm. Şu anda Rusya mobilize ettiği binlerce askeri ve tankıyla gelirse Kiev’e girecekler. Biz bunu anlıyoruz. Rus askerlerinin savaşmamaları için askerlerimiz ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Rus ordusunun 17 günde kaybettikleri onlarca yıl kaybettiklerinden daha fazla. Artık birer birer değil, gruplar halinde teslim oluyorlar. Savaşın başlamasından bu yana düşmanın 31 tabur-taktik grubu etkisiz bırakıldı. Düşman, Kiev’e ancak hepimizi yok etmesi halinde girebilir.

36 tank, 1205 zırhlı askeri araç, 60 uçak, 80’den fazla helikopter kullanılamaz hale geldi. Gurur duydukları son teknoloji harikası ekipmanlar imha edildi.

Avrupa Komisyonu ile de çalışmaya devam ediyoruz Avrupa Birliği’ne girmek için. Avrupa’dan yeni yaptırım paketi bekliyoruz. Mariopol’e insani yardım gönderdik. Bu tür yardımları her gün yapmaya çalışacağız.

Ukraynalılar, akrabalarınıza, birbirinize ve askerlerimize yardım etmeliyiz. Bu bizim olan ve ilerde olacak olan bağımsızlığımız için bir savaştır. Yaşasın Ukrayna.

Володимир Зеленський Президент України
#Ukraine #Ukrayna #Rusya

Önceki İçerikBaşkan Erdoğan, Cuma namazının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı
Sonraki İçerikZelensky: Yabancı gazetecilerle zaferden neden emin olduğumuz hakkında konuştum