Ana Sayfa Dünya Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy: Ukrayna Kahramanı unvanı 142 savunucumuza verildi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy: Ukrayna Kahramanı unvanı 142 savunucumuza verildi

19
0
- Reklam -

Zelenskiy: Ukrayna’nın geleceği, hepimizin geleceği, doğrudan direnişimizin gücüne bağlıdır – tüm biçimleriyle. Her bir şehrimiz, her bir köyümüz. Ve bunu anlayan herkese minnettarım. Sonuç çok uzak görünse bile direnmeyi bırakmayan kim? Çünkü en karanlık zaman her zaman şafaktan öncedir.

İşgalcileri kovmak ve tüm halkımıza barışı sağlamak için her şeyi yapmaya devam ediyoruz. Bu sürecin önemli bir unsuru, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin gücüdür. Yeterli miktarda ve kalitede silah, yeterli miktarda ve kalitede mühimmatın mevcudiyeti.

- Reklam -

Ukrayna’ya yardım, dün Kiev’e gelen Amerika Birleşik Devletleri temsilcileriyle – Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Savunma Bakanı Lloyd Austin ile yapılan görüşmelerde bir numaralı meseleydi. ABD ile aynı anlayışı paylaşıyoruz: Demokrasi bir ülkede kazandığında, tüm dünyada kazanır. Özgürlük bir ülkede savunulduğunda, tüm dünyada savunulur.

Президент України Володимир Зеленський: За 2 місяці бойових дій 9 тисяч 781 захисник України був відзначений державними нагородами. Звання Героя України присвоєно 142 нашим захисникам.

Українці й українки проявили по-справжньому масову готовність захищати державу. Будь-якого віку, будь-якого майнового стану, будь-якої освіти – українці й українки однаково стали на захист держави.

Ця війна стала по-справжньому народною для України. І показала, що на всій нашій території – від сходу до заходу, від півночі до півдня – українська ідея однаково сильна, однаково всенародна.

Від сили нашого спротиву – в усіх його формах – безпосередньо залежить майбутнє України, майбутнє всіх нас. Кожного нашого міста, кожного нашого села. І я вдячний кожному й кожній, хто це усвідомлює. Хто не припиняє чинити спротив навіть тоді, коли здається, що результат – дуже далеко. Бо найтемніший час завжди перед світанком.

#Ukrayna #Ukraine #Zelenski

- Reklam -
Önceki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu
Sonraki İçerikZeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy: Hasan Basri’nin isteğini yerine getirdik