Ana Sayfa Gündem Emine Erdoğan, Maduro’nun eşi Flores de Maduro ile Millet Kütüphanesi’ni gezdi

Emine Erdoğan, Maduro’nun eşi Flores de Maduro ile Millet Kütüphanesi’ni gezdi

105
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, resmî ziyaret için Türkiye’de bulunan Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun eşi Cilia Flores de Maduro ile Millet Kütüphanesi’ni gezdi.

Emine Erdoğan ve Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun eşi Flores de Maduro, Venezuela kitaplığı bölümünü de gezdi ve atık malzemelerden yapılan eserlerin bulunduğu “Sıfır Noktası” sergisini ziyaret etti.

Emine Erdoğan ve Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro’nun eşi Flores de Maduro, Latin müziği eşliğinde Millet Kütüphanesi’ndeki Saz Söz Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni gezdi.

Çocuk kütüphanesini de gezen Emine Erdoğan ve Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro’nun eşi Flores de Maduro’ya çocuklara yönelik eğitimlerle ilgili bilgi verildi.

Ardından iki First Lady, Cihannüma Salonu’nu gezdi ve burada bulunan yerkürenin önünde fotoğraf çekildi.

Gezinin sonunda Emine Erdoğan, Cilia Flores’e “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı”, “Dünya Ortak Evimiz” kitapları ile İspanyolca Mesnevi eserini hediye etti.

Daha sonra devlet konukevinde Anadolu’nun geleneksel kumaşlarından oluşan dokuma seçkilerinden oluşan mini bir sergiyi ziyaret eden Emine Erdoğan ve Cilia Flores de Maduro, katılacakları resmî akşam yemeği öncesinde baş başa görüşmeye geçti.

Önceki İçerikBaşkan Erdoğan’ın Kıymetli Eşi Emine Erdoğan, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Kültür Sanat Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi
Sonraki İçerikBaşkan Erdoğan Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro ile ortak basın toplantısında