Ana Sayfa Siyaset Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski belediye başkanları ile buluştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski belediye başkanları ile buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski belediye başkanları ile buluştu

63
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili eski belediye başkanları ile buluşmasında yaptığı konuşmada, “Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, şehircilikten sosyal desteklere kadar her alanda sahip olduğu güçlü altyapıyla, hedeflerine kilitlenen bir Türkiye var. Küresel finans krizi, küresel sağlık krizi, Rusya-Ukrayna Savaşı gibi dünyada yaşanan zorlu sınamalar, Türkiye’nin sahip olduğu bu gücü daha değerli ve anlamlı hâle getirmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski belediye başkanları ile ATO Congresium’da bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, kuruluşundan bugüne AK Parti çatısı altında büyükşehir, il, ilçe, belde belediye başkanı olarak görev yapmış olan katılımcılarla, bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

“Sizler eserlerinizle hem bu dünyada kâmil insan sıfatına kavuşmuş hem de öteki dünyada inşallah rıza-i ilahiye müyesser olmuş kişilersiniz. Bunun için her birinize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bu birlikteliğimizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Nice badireleri birlikte aştık. Farklı görünümler altında gerçekleştirilen nice saldırılara birlikte göğüs gerdik. Şeytanın bile aklına gelmeyecek yollarla önümüze kurulan nice tuzakları birlikte bozduk. Sıfatlar, görevler, makamlar gelir geçer; ama işte bu gurur verici yaşanmış hakikatler daima bizimle kalır. Bırakınız ülkemizi, dünyada pek az lidere, pek az yöneticiye böylesine köklü, böylesine geniş, böylesine kaliteli, böylesine vefalı bir kadroyla birlikte yol yürümek nasip olmuştur.”

Siyasi hayatlarının her gününün, millî iradenin üstünlüğünü tesis etmek için canhıraş bir mücadeleyle geçtiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı şeklide, belediyeden hükûmete kadar sorumluluk üstlendiğimiz her yerde, ülkemizin asırlara sâri geri kalmışlığının, milletimizin ihmal edilmişliğinin telafisi için gece-gündüz çalıştık” dedi.

“Bugün Türkiye’nin demokratik standartları da eser ve hizmet altyapısı da hamdolsun gelişmiş ülkelerle boy ölçüşecek seviyededir” sözleriyle konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Yaşanan her gelişme bu gerçeği, görmek istemeyen gözlerin, duymak istemeyen kulakların, hakkı söylemek istemeyen dillerin bile inkâr edemeyeceği bir hakikat olarak tekrar tekrar ortaya koymaktadır. Geçmişte bu ülkenin ayağa kalkmasını, darbe ve vesayet araçlarıyla yürütülen siyasi istikrarsızlık ve ekonomik geri kalmışlıkla engelleyenlerin kozlarını, sabırlı bir mücadeleyle, birer birer ellerinden aldık. Artık kendi vizyonunu belirleyen, bu doğrultuda gereken adımları kararlılıkla atan bir Türkiye var. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, şehircilikten sosyal desteklere kadar her alanda sahip olduğu güçlü altyapıyla, hedeflerine kilitlenen bir Türkiye var. Siz varsınız.”

Küresel finans krizi, küresel sağlık krizi, Rusya-Ukrayna Savaşı gibi dünyada yaşanan zorlu sınamaların, Türkiye’nin sahip olduğu bu gücü daha değerli ve anlamlı hâle getirdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz, dünyanın en gelişmiş 10 devleti arasındaki seçkin yerini almaya her zamankinden daha yakındır” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki İçerikÜsküdar’da 10 bin haneye pay edilmek üzere 2500 koyun hazır
Sonraki İçerikSelçuk Bayraktar: R̶a̶h̶a̶t̶…?